Manufacturer No:VEMD8080
Manufacturer:Vishay
Type:Photodiodes
Description:Photodiodes Top view 350-1100nm +/-65 deg
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay |
| Product Category: | Photodiodes |
| RoHS: | Details |
| Product: | PIN Photodiodes |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Peak Wavelength: | 350 nm to 1100 nm |
| Dark Current: | 1 nA |
| Vr - Reverse Voltage: | 20 V |
| Rise Time: | 100 ns |
| Fall Time: | 100 ns |
| Half Intensity Angle Degrees: | 75 deg |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 100 C |
| Brand: | Vishay Semiconductors |
| If - Forward Current: | 50 mA |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Pd - Power Dissipation: | 104 mW |
| Product Type: | Photodiodes |
| other: | 5000 |
| Subcategory: | Optical Detectors & Sensors |
| Unit Weight: | 0.006192 oz |
HOT
Q2XABAF150-Q5
Brand:Banner Engineering

AFBR-S6PY3151
Brand:Broadcom / Avago
AFBR-S6EPR44352
Brand:Broadcom / Avago

NOIP1SN0480A-STI1
Brand:onsemi

APDS-9151
Brand:Broadcom / Avago

OPT4001YMNR
Brand:Texas Instruments
AFBR-S6PY1601
Brand:Broadcom / Avago

TCD2919BFG(Z,T,C)
Brand:Toshiba
AFBR-S6PY3200
Brand:Broadcom / Avago

TSL25853PM
Brand:ams OSRAM
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






