Manufacturer No:TSL25911FN
Manufacturer:ams OSRAM
Type:Optical Sensors
Description:Light to Digital Converters Hi-Sensitvty Ambient Light Sensor IC
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | ams OSRAM |
| Product Category: | Light to Digital Converters |
| RoHS: | Details |
| Data Bus Width: | 16 bit |
| Maximum Operating Frequency: | 400 kHz |
| Operating Supply Current: | 275 uA |
| Operating Supply Voltage: | 3 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 30 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Package / Case: | ODFN-6 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | ams OSRAM |
| Interface Type: | I2C |
| Maximum Fall Time: | 300 ns |
| Maximum Rise Time: | 300 ns |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Product Type: | Optical Sensors |
| Series: | TSL2591 |
| other: | 3500 |
| Subcategory: | Sensors |
| Part # Aliases: | 300150004 Q65114A0923 |
| Unit Weight: | 0.005291 oz |
HOT
VEML3328
Brand:Vishay Semiconductors
RPI-0125B
Brand:ROHM Semiconductor

AFBR-S6EPY12121R
Brand:Broadcom / Avago

B5WC-VB2322-1
Brand:Omron Electronics
T30R-4545-KIQP
Brand:Banner Engineering
T30UXIC-CRFV W/30
Brand:Banner Engineering

EE-SX954-W 1M
Brand:Omron Automation and Safety
Q20-2PLP-Q
Brand:Banner Engineering

4LS5KC5IA
Brand:ams OSRAM
Q20-2PLP-Q5
Brand:Banner Engineering
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






