Manufacturer No:VCNT2030
Manufacturer:Vishay
Type:Optical Switches Reflective Phototransistor Output
Description:Optical Switches Reflective Phototransistor Output SENSOR REFLECTOR
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay |
| Product Category: | Optical Switches Reflective Phototransistor Output |
| RoHS: | Details |
| Sensing Distance: | 0.9 mm |
| Collector- Emitter Voltage VCEO Max: | 7 V |
| Maximum Collector Current: | 5.4 mA |
| Vf - Forward Voltage: | 2.3 V |
| Vr - Reverse Voltage: | 5 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Vishay |
| Fall Time: | 15 us |
| If - Forward Current: | 5 mA |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Output Type: | Phototransistor |
| Product Type: | Optical Switches Reflective Phototransistor Output |
| Rise Time: | 10 us |
| Sensing Method: | Reflective |
| other: | 3000 |
| Subcategory: | Optical Switches |
| Wavelength: | 940 nm |
HOT
EE-SX954-W 1M
Brand:Omron Automation and Safety

MICROFC-60035-SMT-TR1
Brand:onsemi

SFH 2703
Brand:ams OSRAM
S15LGRNM8Q3
Brand:Banner Engineering
OPT3005DTSR
Brand:Texas Instruments

TEMD6200FITX01
Brand:Vishay Semiconductors
S15LGYNM8Q3
Brand:Banner Engineering

AFBR-S4K11C0125B
Brand:Broadcom / Avago

SM312DQDP-68020
Brand:Banner Engineering

VEML6030-GS15
Brand:Vishay Semiconductors
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






