Manufacturer No:XPDV2120R-VF-FA
Manufacturer:II-VI
Type:Ambient Light Sensors
Description:Ambient Light Sensors 50 GHz single photodetector single input: FC/APC connector output: V-female connector single wavelength 1550nm
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | II-VI |
| Product Category: | Ambient Light Sensors |
| RoHS: | Details |
| Product: | Ambient Light Sensors |
| Mounting Style: | Through Hole |
| Peak Wavelength: | 1620 nm |
| Operating Supply Voltage: | 2.8 V |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 75 C |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | II-VI / Finisar |
| Product Type: | Ambient Light Sensors |
| Responsivity: | 0.65 A/W |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Optical Detectors & Sensors |
| Type: | Photodetector |
| Unit Weight: | 7.543160 oz |
HOTAFBR-S6PY1601
Brand:Broadcom / Avago

FSM-IMX415C-01S-V1A
Brand:FRAMOS

OPT4001DTST
Brand:Texas Instruments
AFBR-S6PY0573
Brand:Broadcom / Avago

OPT3004DNPR
Brand:Texas Instruments

TSL25213M
Brand:ams OSRAM

SM312DQDP-68020
Brand:Banner Engineering

AFBR-S6PY2572
Brand:Broadcom / Avago

TCS34303
Brand:ams OSRAM

TEMD5510FX01
Brand:Vishay Semiconductors
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






