Manufacturer No:TW8836-LB2-CE
Manufacturer:Renesas Electronics
Type:Video ICs
Description:Video ICs TW8836-LB2-CE Advanced LCD Controller w/ LVDS input & output
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Renesas Electronics |
| Product Category: | Video ICs |
| RoHS: | Details |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | LQFP-128 |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Renesas / Intersil |
| Height: | 1.4 mm |
| Length: | 14 mm |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product: | Controller |
| Product Type: | Video ICs |
| Series: | TW8836 |
| other: | 90 |
| Subcategory: | Video ICs |
| Width: | 14 mm |
| Unit Weight: | 0.023634 oz |
HOT
GS2972-IBE3
Brand:Semtech

FT801Q-R
Brand:Bridgetek

ADV7280WBCPZ-M
Brand:Analog Devices

GS2962-IBE3
Brand:Semtech

BT818Q-R
Brand:Bridgetek

TW8824-TA1-CR
Brand:Renesas / Intersil

AD724JRZ
Brand:Analog Devices

ADV7280AWBCPZ-M
Brand:Analog Devices
TW8847-LA1-CE
Brand:Renesas / Intersil

LMH0303SQE/NOPB
Brand:Texas Instruments
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






