Manufacturer No:MAX9406ETJ+
Manufacturer:Analog Devices Inc.
Type:Video ICs
Description:Video ICs DisplayPort to DVI/HDMI Level Shifter
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| Product Category: | Video ICs |
| RoHS: | Details |
| Number of Channels: | 4 Channel |
| Operating Supply Voltage: | 3.3 V |
| Operating Supply Current: | 77 mA |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | TQFN-EP-32 |
| Packaging: | Tube |
| Brand: | Analog Devices / Maxim Integrated |
| Pd - Power Dissipation: | 1.702 W |
| Product: | Translators |
| Product Type: | Video ICs |
| Series: | MAX9406 |
| other: | 60 |
| Subcategory: | Video ICs |
| Supply Voltage - Max: | 3.6 V |
| Supply Voltage - Min: | 3 V |
| Part # Aliases: | MAX9406 |
| Unit Weight: | 0.002469 oz |
HOT
ADV7280AWBCPZ
Brand:Analog Devices

FT801Q-R
Brand:Bridgetek

MAX9406ETJ+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

TW8824-TA1-CR
Brand:Renesas / Intersil

LMH0302SQ/NOPB
Brand:Texas Instruments

TVP5147M1IPFP
Brand:Texas Instruments
TW8847-LA1-CE
Brand:Renesas / Intersil

ADV7280WBCPZ-M
Brand:Analog Devices

GS1661AIBE3
Brand:Semtech

LMH0346MH/NOPB
Brand:Texas Instruments
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






