Manufacturer No:ADV7403BSTZ-110
Manufacturer:Analog Devices Inc.
Type:Video ICs
Description:Video ICs 12-bit 110MHz MultFmtVidDecod I.C.
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| Product Category: | Video ICs |
| RoHS: | Details |
| Type: | Decoder |
| Number of Channels: | 12 Channel |
| Operating Supply Voltage: | 1.8 V 3.3 V |
| Operating Supply Current: | 137 mA 269 mA |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | LQFP-100 |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Analog Devices |
| Height: | 1.4 mm |
| Input Type: | NTSC PAL SECAM |
| Length: | 14 mm |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Output Type: | ITU-R BT.656 |
| Pd - Power Dissipation: | 550 mW |
| Product Type: | Video ICs |
| Resolution: | 12 bit |
| Series: | ADV7403 |
| other: | 90 |
| Subcategory: | Video ICs |
| Supply Voltage - Max: | 2 V 3.45 V |
| Supply Voltage - Min: | 1.65 V 3.15 V |
| Width: | 14 mm |
| Unit Weight: | 0.046530 oz |
HOT
ADV7180BCPZ-REEL
Brand:Analog Devices

ADV7280AWBCPZ
Brand:Analog Devices

FT812Q-T
Brand:Bridgetek

TVP5146M2PFP
Brand:Texas Instruments

ADV7391BCPZ
Brand:Analog Devices

ADV7341BSTZ
Brand:Analog Devices

ISL59910IRZ
Brand:Renesas / Intersil

BT818Q-T
Brand:Bridgetek

FT811Q-T
Brand:Bridgetek

LMH0356SQ-40/NOPB
Brand:Texas Instruments
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






