Manufacturer No:BH76806FVM-TR
Manufacturer:ROHM Semiconductor
Type:Video ICs
Description:Video ICs VIDEO DRVR 8-PIN
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | ROHM Semiconductor |
| Product Category: | Video ICs |
| RoHS: | Details |
| Type: | Video Driver |
| Number of Channels: | 1 Channel |
| Operating Supply Voltage: | 3 V |
| Operating Supply Current: | 16 mA |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | MSOP-8 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | ROHM Semiconductor |
| Pd - Power Dissipation: | 470 mW |
| Product: | Video ICs |
| Product Type: | Video ICs |
| Series: | BH76806FVM |
| other: | 3000 |
| Subcategory: | Video ICs |
| Supply Voltage - Max: | 3.45 V |
| Supply Voltage - Min: | 2.5 V |
| Part # Aliases: | BH76806FVM |
HOT
ADA4411-3ARQZ-R7
Brand:Analog Devices

MAX9406ETM+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated
STDP4320-BA
Brand:Kinetic Technologies

TW8836-LB2-CE
Brand:Renesas / Intersil

GV7704-IBE3
Brand:Semtech

LMH0346SQE/NOPB
Brand:Texas Instruments

TVP5158PNP
Brand:Texas Instruments

LMH0002SQE/NOPB
Brand:Texas Instruments

AD725ARZ
Brand:Analog Devices

ADV7280ABCPZ-M
Brand:Analog Devices
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






