Manufacturer No:TVP5150AM1PBSR
Manufacturer:Texas Instruments
Type:Video ICs
Description:Video ICs Ultralo Pwr NTSC/PAL SECAM Vid Decoder
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Product Category: | Video ICs |
| RoHS: | Details |
| Type: | Video Decoder |
| Number of Channels: | 2 Channel |
| Operating Supply Voltage: | 3.3 V |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | TQFP-32 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Texas Instruments |
| Input Type: | NTSC/PAL/SECAM |
| Length: | 5 mm |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Operating Temperature Range: | 0 C to + 70 C |
| Output Type: | ITU-R BT.656 |
| Product Type: | Video ICs |
| Resolution: | 9 bit |
| Series: | TVP5150AM1 |
| other: | 1000 |
| Subcategory: | Video ICs |
| Width: | 5 mm |
| Part # Aliases: | TVP5150AM1PBSRG4 TVP5150AM1PBSRHIK |
| Unit Weight: | 0.002568 oz |
HOT
FT810Q-T
Brand:Bridgetek

AD725ARZ
Brand:Analog Devices

ADV7280AWBCPZ
Brand:Analog Devices

GS12170-IBE3
Brand:Semtech

GS2961AIBE3
Brand:Semtech

BH76361FV-E2
Brand:ROHM Semiconductor

BH76332FVM-TR
Brand:ROHM Semiconductor

LMH0002SQE/NOPB
Brand:Texas Instruments

TVP5147M1IPFP
Brand:Texas Instruments

GS2972-IBTE3
Brand:Semtech
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






