Manufacturer No:STDP4028-AB
Manufacturer:Kinetic Technologies
Type:Video ICs
Description:Video ICs DisplayPort Transmitter
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Kinetic Technologies |
| Product Category: | Video ICs |
| RoHS: | Details |
| Type: | DisplayPort Transmitter from LVDS / LVTTL |
| Number of Channels: | 8 Channel |
| Operating Supply Voltage: | 3.3 V |
| Operating Supply Current: | 101 mA |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | LFBGA-164 |
| Packaging: | Tray |
| Bandwidth: | 120 Hz 60 Hz |
| Brand: | Kinetic Technologies |
| Development Kit: | RD1-4028 RD2-4028 |
| Display Resolution - Pixels: | 1920 x 1080 2560 x 1600 2560 x 2048 |
| Interface Type: | I2C SPDIF |
| Product: | DisplayPort Transmitter |
| Product Type: | Video ICs |
| Series: | STDP4028 |
| Subcategory: | Video ICs |
| Supply Voltage - Max: | 3.6 V |
| Supply Voltage - Min: | 3 V |
HOT
AD724JRZ
Brand:Analog Devices
TW8846-LA1-CE
Brand:Renesas / Intersil

TVP5146M2PFP
Brand:Texas Instruments

ADV7180WBCPZ-REEL
Brand:Analog Devices

FT812Q-T
Brand:Bridgetek
STDP4320-BA
Brand:Kinetic Technologies

BH76812FVM-TR
Brand:ROHM Semiconductor

GS2970-IBE3
Brand:Semtech

GS12081-INTE3
Brand:Semtech

LMH0002SQ/NOPB
Brand:Texas Instruments
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






