Manufacturer No:1501689
Manufacturer:Phoenix Contact
Type:Multi-Conductor Cables
Description:Multi-Conductor Cables SAC-3P-100.0- PUR/0.25
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Phoenix Contact |
| Product Category: | Multi-Conductor Cables |
| RoHS: | Details |
| Type: | Cable Ring |
| Shielding: | Unshielded |
| Number of Conductors: | 3 Conductor |
| Cable Length: | 100 m |
| Wire Gauge - AWG: | 24 AWG |
| Outside Diameter: | 3.6 mm |
| Jacket Color: | Black-Gray |
| Jacket Material: | Polyurethane (PUR) |
| Conductor Material: | Copper |
| Voltage Rating: | 300 V |
| Brand: | Phoenix Contact |
| Features: | Silicone-free |
| Insulation Material: | Polypropylene (PP) |
| Product Type: | Multi-Conductor Cables |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Cable |
| Tradename: | PLUSCON Field |
| Part # Aliases: | SAC-3P-1000-PUR/025 SAC3P1000PUR025 |
| Unit Weight: | 0.035274 oz |
HOT
1181/25C SL005
Brand:Alpha Wire

191-031179-00
Brand:Amphenol Socapex

09456000302
Brand:HARTING

1318C SL001
Brand:Alpha Wire

1400493
Brand:Phoenix Contact

82A0111-22-9
Brand:TE Connectivity / Raychem

1941/3 BK003
Brand:Alpha Wire

9452 010500
Brand:Belden Wire & Cable

1416567
Brand:Phoenix Contact

86107CY SL005
Brand:Alpha Wire
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






