Manufacturer No:191-031190-00
Manufacturer:Amphenol
Type:Multi-Conductor Cables
Description:Multi-Conductor Cables Cat 6A Cable 100M
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Amphenol |
| Product Category: | Multi-Conductor Cables |
| Type: | Networking |
| Shielding: | Shielded |
| Number of Conductors: | 8 Conductor |
| Cable Length: | 100 m |
| Wire Gauge - AWG: | 26 AWG |
| Outside Diameter: | 6.9 mm |
| Jacket Color: | Black |
| Jacket Material: | Polyurethane (PUR) |
| Conductor Material: | Tinned Copper |
| Brand: | Amphenol Socapex |
| Features: | Reel of cable without RJ45 plug |
| Insulation Material: | Polyethylene (PE) |
| Product Type: | Multi-Conductor Cables |
| Series: | Cat 6 |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Cable |
| Unit Weight: | 14.799 lbs |
HOT
191-031179-00
Brand:Amphenol Socapex

1501650
Brand:Phoenix Contact

45072 BK005
Brand:Alpha Wire

155220-0064
Brand:Molex / Flamar

10GXS12 0061000
Brand:Belden Wire & Cable

1539350
Brand:Phoenix Contact

1293C SL005
Brand:Alpha Wire

882205 SL005
Brand:Alpha Wire

3600B/36-100
Brand:3M Electronic Solutions Division

09456000302
Brand:HARTING
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






