Manufacturer No:7923A 0102000
Manufacturer:Belden Wire & Cable
Type:Multi-Conductor Cables
Description:Multi-Conductor Cables 24AWG 4PR SOLID 2000ft SPOOL BLACK
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Belden Wire & Cable |
| Product Category: | Multi-Conductor Cables |
| Shipping Restrictions: |
Due to size or weight of the product your shipping charge may increase.
|
| RoHS: | Details |
| Type: | Industrial Data |
| Shielding: | Unshielded |
| Number of Conductors: | 8 Conductor |
| Cable Length: | 2000 ft |
| Wire Gauge - AWG: | 24 AWG |
| Outside Diameter: | 5.84 mm |
| Jacket Color: | Black |
| Jacket Material: | Polyvinyl Chloride (PVC) |
| Conductor Material: | Copper |
| Stranding: | Solid |
| Voltage Rating: | 300 V |
| Brand: | Belden Wire & Cable |
| Insulation Material: | Polyolefin (PO) |
| Packaging: | Spool |
| Product Type: | Multi-Conductor Cables |
| Series: | 7923A |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Cable |
| Unit Weight: | 54 lbs |
HOT
1501692
Brand:Phoenix Contact

83702 002100
Brand:Belden Wire & Cable

9410 060U500
Brand:Belden Wire & Cable

10GXS12 0061000
Brand:Belden Wire & Cable

9932 060100
Brand:Belden Wire & Cable

1502SB 0101000
Brand:Belden Wire & Cable

19227 010250
Brand:Belden Wire & Cable

1896/6C SL005
Brand:Alpha Wire

191-031190-00
Brand:Amphenol Socapex

8467 060500
Brand:Belden Wire & Cable
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






