Manufacturer No:8467 060500
Manufacturer:Belden Wire & Cable
Type:Multi-Conductor Cables
Description:Multi-Conductor Cables 18AWG 7C UNSHLD 500ft SPOOL CHROME
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Belden Wire & Cable |
| Product Category: | Multi-Conductor Cables |
| Shipping Restrictions: |
Due to size or weight of the product your shipping charge may increase.
|
| RoHS: | Details |
| Type: | Audio Control and Instrumentation |
| Shielding: | Unshielded |
| Number of Conductors: | 7 Conductor |
| Cable Length: | 500 ft |
| Wire Gauge - AWG: | 18 AWG |
| Outside Diameter: | 7.98 mm |
| Jacket Color: | Chrome |
| Jacket Material: | Polyvinyl Chloride (PVC) |
| Conductor Material: | Tinned Copper |
| Stranding: | 19 x 30 |
| Voltage Rating: | 300 V |
| Brand: | Belden Wire & Cable |
| Product Type: | Multi-Conductor Cables |
| Series: | 8467 |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Cable |
| Unit Weight: | 35.610 lbs |
HOT
3087A U3R500
Brand:Belden Wire & Cable

55PC2121-24-9/96-9
Brand:TE Connectivity / AMP
M3902 BK002-500
Brand:Alpha Wire

1501689
Brand:Phoenix Contact

8428 010100
Brand:Belden Wire & Cable

1550708
Brand:Phoenix Contact

9410 060U500
Brand:Belden Wire & Cable

191-031190-00
Brand:Amphenol Socapex

1896/6C SL005
Brand:Alpha Wire

1419152
Brand:Phoenix Contact
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






