Manufacturer No:2820000
Manufacturer:Phoenix Contact
Type:Multi-Conductor Cables
Description:Multi-Conductor Cables IBS PWR/S
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Phoenix Contact |
| Product Category: | Multi-Conductor Cables |
| RoHS: | Details |
| Type: | Automation and Process Control |
| Shielding: | Unshielded |
| Number of Conductors: | 5 Conductor |
| Cable Length: | 1 m |
| Outside Diameter: | 9.8 mm |
| Jacket Color: | Gray |
| Jacket Material: | Polyvinyl Chloride (PVC) |
| Conductor Material: | Copper |
| Voltage Rating: | 500 V |
| Brand: | Phoenix Contact |
| Features: | Heavy duty power supply cable with a cross section of 5 x 1.5 mm |
| Insulation Material: | Polyvinyl Chloride (PVC) |
| Product Type: | Multi-Conductor Cables |
| Series: | IBS PWR/5 |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Cable |
| Part # Aliases: | IBS_PWR/5 IBSPWR5 |
| Unit Weight: | 6 oz |
HOT
882204 (100FT)
Brand:Alpha Wire
M3902 BK002-500
Brand:Alpha Wire

55A1121-26-6/9-9
Brand:TE Connectivity / Raychem

1422050
Brand:Phoenix Contact
DPLN25 732CUT
Brand:Belden Wire & Cable

3087A U3R500
Brand:Belden Wire & Cable

09456000100
Brand:HARTING

8102 0601000
Brand:Belden Wire & Cable

9494 060U500
Brand:Belden Wire & Cable

1422000
Brand:Phoenix Contact
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






