Manufacturer No:83702 002100
Manufacturer:Belden Wire & Cable
Type:Multi-Conductor Cables
Description:Multi-Conductor Cables 16AWG 2C SHIELD 100ft SPOOL RED
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Belden Wire & Cable |
| Product Category: | Multi-Conductor Cables |
| RoHS: | Details |
| Type: | Audio Control and Instrumentation |
| Shielding: | Shielded |
| Number of Conductors: | 2 Conductor |
| Cable Length: | 100 ft |
| Wire Gauge - AWG: | 16 AWG |
| Outside Diameter: | 4.98 mm |
| Jacket Color: | Red |
| Jacket Material: | Fluorinated Ethylene Propylene (FEP) |
| Conductor Material: | Tinned Copper |
| Stranding: | 19 x 29 |
| Voltage Rating: | 300 V |
| Brand: | Belden Wire & Cable |
| Insulation Material: | Fluorinated Ethylene Propylene (FEP) |
| Product Type: | Multi-Conductor Cables |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Cable |
| Unit Weight: | 3.700 lbs |
HOT
1441545
Brand:Phoenix Contact

FIT0751
Brand:DFRobot

09456000332
Brand:HARTING

1180723
Brand:Phoenix Contact

1457461
Brand:Phoenix Contact

1422024
Brand:Phoenix Contact

9940 060500
Brand:Belden Wire & Cable
1302261805
Brand:Molex

9452 010500
Brand:Belden Wire & Cable

83900 001100
Brand:Belden Wire & Cable
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






