Manufacturer No:78022 SL005
Manufacturer:Alpha Wire
Type:Multi-Conductor Cables
Description:Multi-Conductor Cables 24AWG 2C UNSHIELD 100FT SPOOL SLATE
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Alpha Wire |
| Product Category: | Multi-Conductor Cables |
| RoHS: | Details |
| Type: | Control Cable |
| Shielding: | Unshielded |
| Number of Conductors: | 2 Conductor |
| Cable Length: | 100 ft |
| Wire Gauge - AWG: | 24 AWG |
| Outside Diameter: | 0.112 in |
| Jacket Color: | Gray (Slate Gray) |
| Jacket Material: | Modified Polyphenylene Ether (mPPE) |
| Conductor Material: | Tinned Copper |
| Stranding: | 19 x 36 |
| Voltage Rating: | 300 V |
| Brand: | Alpha Wire |
| Features: | Recyclable mPPE jacket and insulation |
| Insulation Material: | Modified Polyphenylene Ether (mPPE) |
| Product Type: | Multi-Conductor Cables |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Cable |
| Tradename: | EcoCable Mini |
| Unit Weight: | 1 lb |
HOT
1510C B59500
Brand:Belden Wire & Cable

1592A 010U1000
Brand:Belden Wire & Cable

9316 060U1000
Brand:Belden Wire & Cable

88777 002100
Brand:Belden Wire & Cable

1318C SL001
Brand:Alpha Wire

19227 010250
Brand:Belden Wire & Cable

1592A 0101000
Brand:Belden Wire & Cable

83702 002100
Brand:Belden Wire & Cable

8428 010100
Brand:Belden Wire & Cable
190-038045-00
Brand:Amphenol Socapex
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






