Manufacturer No:19122 0101000
Manufacturer:Belden Wire & Cable
Type:Multi-Conductor Cables
Description:Multi-Conductor Cables 18AWG 2C UNSHLD 1000ft SPOOL BLACK
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Belden Wire & Cable |
| Product Category: | Multi-Conductor Cables |
| Shipping Restrictions: |
Due to size or weight of the product your shipping charge may increase.
|
| RoHS: | Details |
| Type: | Portable Cordage |
| Shielding: | Unshielded |
| Number of Conductors: | 2 Conductor |
| Cable Length: | 1000 ft |
| Wire Gauge - AWG: | 18 AWG |
| Outside Diameter: | 0.11 in x 0.207 in |
| Jacket Color: | Black |
| Jacket Material: | Polyvinyl Chloride (PVC) |
| Conductor Material: | Copper |
| Stranding: | 42 x 34 |
| Voltage Rating: | 300 V |
| Brand: | Belden Wire & Cable |
| Features: | CSA Certified |
| Product Type: | Multi-Conductor Cables |
| Series: | 19122 |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Cable |
| Unit Weight: | 21 lbs |
HOT
1441529
Brand:Phoenix Contact

1539350
Brand:Phoenix Contact

78152 SL005
Brand:Alpha Wire

155220-0064 (15 Meters)
Brand:Molex / Flamar

55A1121-26-6/9-9
Brand:TE Connectivity / Raychem

1941/3 BK003
Brand:Alpha Wire

1400493
Brand:Phoenix Contact

155220-0064 (5 Meters)
Brand:Molex / Flamar

1503373
Brand:Phoenix Contact

1457461
Brand:Phoenix Contact
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






