Manufacturer No:1441529
Manufacturer:Phoenix Contact
Type:Multi-Conductor Cables
Description:Multi-Conductor Cables SAC-17P- 50 0-PUR/0 14
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Phoenix Contact |
| Product Category: | Multi-Conductor Cables |
| RoHS: | Details |
| Shielding: | Unshielded |
| Number of Conductors: | 17 Conductor |
| Cable Length: | 50 m |
| Wire Gauge - AWG: | 26 AWG |
| Outside Diameter: | 8 mm |
| Jacket Color: | Black |
| Jacket Material: | Polyurethane (PUR) |
| Conductor Material: | Tinned Copper |
| Brand: | Phoenix Contact |
| Features: | Low adhesion surface |
| Insulation Material: | Polypropylene (PP) |
| Product Type: | Multi-Conductor Cables |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Cable |
| Tradename: | PLUSCON Field |
| Part # Aliases: | SAC-17P-_500-PUR/014 SAC17P500PUR014 |
| Unit Weight: | 0.105822 oz |
HOT
1416567
Brand:Phoenix Contact

9574 002U1000
Brand:Belden Wire & Cable

5062C SL005
Brand:Alpha Wire

83351E 009100
Brand:Belden Wire & Cable

7923A 0102000
Brand:Belden Wire & Cable

155220-0064 (15 Meters)
Brand:Molex / Flamar

83900 001100
Brand:Belden Wire & Cable

09456000340
Brand:HARTING

5482C SL005
Brand:Alpha Wire

09456000135
Brand:HARTING
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






