Manufacturer No:1896/5C SL001
Manufacturer:Alpha Wire
Type:Multi-Conductor Cables
Description:Multi-Conductor Cables 20AWG 5C UNSHLD 1000ft SPOOL SLATE
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Alpha Wire |
| Product Category: | Multi-Conductor Cables |
| Shipping Restrictions: |
Due to size or weight of the product your shipping charge may increase.
|
| RoHS: | Details |
| Type: | Communication and Control |
| Shielding: | Unshielded |
| Number of Conductors: | 5 Conductor |
| Cable Length: | 1000 ft |
| Wire Gauge - AWG: | 20 AWG |
| Outside Diameter: | 0.23 in |
| Jacket Color: | Gray (Slate Gray) |
| Jacket Material: | Polyvinyl Chloride (PVC) |
| Conductor Material: | Copper |
| Stranding: | 7 x 28 |
| Voltage Rating: | 300 V |
| Brand: | Alpha Wire |
| Insulation Material: | Polyvinyl Chloride (PVC) |
| Product Type: | Multi-Conductor Cables |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Cable |
| Unit Weight: | 34.500 lbs |
HOT
FIT0751
Brand:DFRobot

1594A 1GFU1000
Brand:Belden Wire & Cable

19227 010250
Brand:Belden Wire & Cable

9611 060100
Brand:Belden Wire & Cable

55PC2121-24-9/96-9
Brand:TE Connectivity / AMP

8621 060100
Brand:Belden Wire & Cable

1592A 010U1000
Brand:Belden Wire & Cable

9494 060U500
Brand:Belden Wire & Cable

5174C SL005
Brand:Alpha Wire

1457461
Brand:Phoenix Contact
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






