Manufacturer No:20011422-01
Manufacturer:TE Connectivity
Type:Accelerometers
Description:Accelerometers 830M1-0025 Triaxial 25g Tray
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | Accelerometers |
| RoHS: | Details |
| Sensor Type: | 3-axis |
| Sensing Axis: | X Y Z |
| Acceleration: | 25 g |
| Sensitivity: | 50 mV/g |
| Output Type: | Analog |
| Interface Type: | - |
| Resolution: | - |
| Supply Voltage - Max: | 5.5 V |
| Supply Voltage - Min: | 1.5 V |
| Operating Supply Current: | 200 uA |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | LCC-12 |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Measurement Specialties |
| Product Type: | Accelerometers |
| other: | 50 |
| Subcategory: | Sensors |
HOT
ADXL313WACPZ-RL7
Brand:Analog Devices

ASM330LHBTR
Brand:STMicroelectronics

IAM-20680HP
Brand:TDK InvenSense

MTi-1-5A-T
Brand:Movella / Xsens

OpenIMU335RI
Brand:ACEINNA

G-Link-200-8G
Brand:LORD Microstrain

MTI-630R
Brand:Movella / Xsens

MTLT305D
Brand:ACEINNA

ADIS16203CCCZ
Brand:Analog Devices

3DM-GX5-GNSS/INS
Brand:LORD Microstrain
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






