Manufacturer No:IIS3DWBTR
Manufacturer:STMicroelectronics
Type:Accelerometers
Description:Accelerometers Ultra-wide bandwidth low-noise 3-axis digital vibration sensor
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | STMicroelectronics |
| Product Category: | Accelerometers |
| RoHS: | Details |
| Sensor Type: | 3-axis |
| Sensing Axis: | X Y Z |
| Acceleration: | 2 g 4 g 8 g 16 g |
| Sensitivity: | 0.488 mg/LSB |
| Output Type: | Digital |
| Interface Type: | I2C SPI |
| Resolution: | 16 bit |
| Supply Voltage - Max: | 3.6 V |
| Supply Voltage - Min: | 2.1 V |
| Operating Supply Current: | 1.1 mA |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | STMicroelectronics |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | Accelerometers |
| Series: | IIS3DWB |
| other: | 5000 |
| Subcategory: | Sensors |
| Unit Weight: | 0.000494 oz |
HOT
66212APZ1
Brand:Amphenol PCB Piezotronics

IAM-20381
Brand:TDK InvenSense

SCL3400-D01-PCB
Brand:Murata Electronics

IMU383ZA-400
Brand:ACEINNA

AS5715R-ZTST
Brand:ams OSRAM
ATS627LSGTN-T
Brand:Allegro MicroSystems

ADIS16203CCCZ
Brand:Analog Devices

3DM-CV7-AR
Brand:LORD Microstrain

02560234-040
Brand:Measurement Specialties

TARS-HCASS
Brand:Honeywell
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






