Manufacturer No:786V
Manufacturer:Amphenol
Type:Accelerometers
Description:Accelerometers Top exit velocity output case isolated MIL-C-5015 connector 100 mV/in/sec sensitivity +/-5% sensitivity tolerance
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Amphenol |
| Product Category: | Accelerometers |
| RoHS: | Details |
| Supply Voltage - Max: | 30 V |
| Supply Voltage - Min: | 18 V |
| Operating Supply Current: | 10 mA |
| Minimum Operating Temperature: | - 50 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 120 C |
| Mounting Style: | Flange Mount |
| Brand: | Amphenol Wilcoxon |
| Product Type: | Accelerometers |
| Series: | 786 |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Sensors |
HOT
MTI-630R
Brand:Movella / Xsens

ASM330LHBTR
Brand:STMicroelectronics

PCC420VR-05-R6
Brand:Amphenol Wilcoxon

IMU383ZA-400
Brand:ACEINNA

MTLT305D
Brand:ACEINNA

AIS25BATR
Brand:STMicroelectronics

A33003LLUATR-125
Brand:Allegro MicroSystems

20011422-01
Brand:Measurement Specialties

ADIS16505-3BMLZ
Brand:Analog Devices

3DM-GX5-GNSS/INS
Brand:LORD Microstrain
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






