Manufacturer No:CAT2A016GKHBWA00EAA0
Manufacturer:TDK
Type:Memory Cards
Description:Memory Cards 16GB 3D NAND (SLC mode) SATA III -40 85? 3.3VDC 5%
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TDK |
| Product Category: | Memory Cards |
| RoHS: | Details |
| Series: | CAT2A |
| Product: | CFast Cards |
| NAND Flash Technology: | 3D NAND |
| Memory Size: | 16 GB |
| Sustained Write: | 295 MB/s |
| Sustained Read: | 345 MB/s |
| Interface Type: | ATA |
| Operating Supply Voltage: | 3.3 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Dimensions: | 42 mm x 36.4 mm x 3.6 mm |
| Brand: | TDK |
| Connector Type: | CFast Type 1 |
| Length: | 42.8 mm |
| Packaging: | Bulk |
| Product Type: | Memory Cards |
| other: | 20 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Thickness: | 3.6 mm |
| Width: | 36.4 mm |
HOT
MTA4ATF1G64HZ-3G2F1
Brand:Micron

MURD4004GVHAWA00AAA0
Brand:TDK

SDSDQED-032G-XI
Brand:SanDisk

MTA36ASF8G72PZ-3G2F1
Brand:Micron

AA2.255JGA.003EM
Brand:Apacer

SDSDQAF3-016G-I
Brand:SanDisk

SFSD1024N1AS1TO-I-DF-221-STD
Brand:Swissbit

DS1961S-F5+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

SDSDQAF4-016G-I
Brand:SanDisk

DS1995L-F5+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






