Manufacturer No:DS1922L-F5#
Manufacturer:Analog Devices Inc.
Type:iButtons & Accessories
Description:iButtons & Accessories Temperature Logger iButton with 8KB Datalog Memory
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| Product Category: | iButtons & Accessories |
| RoHS: | Details |
| Product: | Loggers |
| Type: | Logger Temperature |
| Memory Type: | SRAM |
| Memory Size: | 512 bit |
| Operating Supply Voltage: | 3 V to 5.25 V |
| Interface Type: | 1-Wire |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Dimensions: | 17.35 mm x 5.89 mm |
| Package / Case: | F5 MicroCan |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Analog Devices / Maxim Integrated |
| Product Type: | iButtons & Accessories |
| Series: | DS1922 |
| other: | 10 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Tradename: | iButton |
| Part # Aliases: | DS1922L 90-1922L#F50 |
| Unit Weight: | 0.258417 oz |
HOT
DS9092R+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

SDSDAF3-016G-XI
Brand:SanDisk

SDSDQAF3-064G-I
Brand:SanDisk

SDSDAF3-064G-XI
Brand:SanDisk

SDSDAF3-016G-I
Brand:SanDisk

MTA18ASF2G72HZ-2G6E4
Brand:Micron

SDSDAD-016G
Brand:SanDisk

AA2.P15LHA.001EH
Brand:Apacer

SFSD4096L1AS1TO-I-ME-221-STD
Brand:Swissbit

MTC8C1084S1UC48BA1
Brand:Micron
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






