Manufacturer No:SDSDQED-016G-XI
Manufacturer:SanDisk
Type:Memory Cards
Description:Memory Cards 16GB High Endurance SLC MicroSD -40+85C
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | SanDisk |
| Product Category: | Memory Cards |
| RoHS: | Details |
| Series: | SDSDQED |
| Product: | MicroSD Cards |
| NAND Flash Technology: | SLC |
| Memory Size: | 16 GB |
| Sustained Write: | 50 MB/s |
| Sustained Read: | 90 MB/s |
| Interface Type: | UHS-I |
| Operating Supply Voltage: | 2.7 V to 3.6 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Dimensions: | 15 mm x 11 mm x 1 mm |
| Brand: | SanDisk |
| Product Type: | Memory Cards |
| other: | 120 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Unit Weight: | 0.260886 oz |
HOT
SDSDAG3-016G-XA
Brand:SanDisk

DECFX-C12DD1KCAQF
Brand:Innodisk

SFSD032GL1AM1MT-I-6F-21P-STD
Brand:Swissbit

SDSDQAF3-064G-XI
Brand:SanDisk
MTA36ASF4G72PBZ-3G2E1
Brand:Micron

SDSDQAB-016G-J
Brand:SanDisk

MTSD1T5ANC8MS-1WT
Brand:Micron

DECFX-C12DD1KCAQFW
Brand:Innodisk

MTA36ASF4G72PZ-2G6E1
Brand:Micron

MTSD256AKC7MS-1WT
Brand:Micron
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






