Manufacturer No:AA2.259HYA.002F8
Manufacturer:Apacer
Type:Memory Cards
Description:Memory Cards SH250-CFast SLC-LiteX BICS5 40GB
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Apacer |
| Product Category: | Memory Cards |
| Series: | SH250-Cfast |
| Product: | CFast Cards |
| NAND Flash Technology: | 3D TLC |
| Memory Size: | 40 GB |
| Sustained Write: | 460 MB/s |
| Sustained Read: | 550 MB/s |
| Interface Type: | SATA |
| Operating Supply Voltage: | 3.3 V |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Dimensions: | 42.8 mm x 36.45 mm x 3.6 mm |
| Active Mode Current: | 410 mA |
| Brand: | Apacer |
| Configuration: | 3D TLC |
| Connector Type: | 24 Pin Female |
| Length: | 42.8 mm |
| Packaging: | Bulk |
| Product Type: | Memory Cards |
| other: | 50 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Thickness: | 3.6 mm |
| Width: | 36.45 mm |
HOT
SDSDAF3-008G-I
Brand:SanDisk

SFSD016GL1AS1TO-E-QG-221-STD
Brand:Swissbit

SQR-SD3I-4G1K6SNLB
Brand:Advantech

SDSDAF3-016G-I
Brand:SanDisk

SDSDQAB-032G-1
Brand:SanDisk

DECFX-C12DD1KCAQFW
Brand:Innodisk

MTC8C1084S1SC48BA1
Brand:Micron

SFSD032GL1AM1MT-I-6F-21P-STD
Brand:Swissbit

SDCIT2/64GB
Brand:Kingston

SDSDQAF3-032G-I
Brand:SanDisk
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






