Manufacturer No:SFSD1024L1AS1TO-I-DF-221-STD
Manufacturer:Swissbit
Type:Memory Cards
Description:Memory Cards Industrial SD Card S-600 1 GB SLC Flash -40C to +85C
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Swissbit |
| Product Category: | Memory Cards |
| Series: | S-600 |
| Product: | SD Cards |
| NAND Flash Technology: | SLC |
| Memory Size: | 1 GB |
| Sustained Write: | 20 MB/s |
| Sustained Read: | 35 MB/s |
| Interface Type: | UHS-I |
| Operating Supply Voltage: | 2.7 V to 3.6 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Dimensions: | 32 mm x 24 mm x 2.1 mm |
| Brand: | Swissbit |
| Product Type: | Memory Cards |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Part # Aliases: | 609013 |
HOT
DS1904L-F5#
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

SDSDQAF3-008G-I
Brand:SanDisk
MTA36ASF4G72PBZ-3G2E1
Brand:Micron

AA2.P15HGA.001DT
Brand:Apacer

MTA4ATF51264HZ-3G2R1
Brand:Micron

SDSDQED-008G-XI
Brand:SanDisk

DS1972-F5+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

SFSD0512L1AS1TO-I-ME-221-STD
Brand:Swissbit

DESDM-C12S06GE1SL
Brand:Innodisk

SFSD016GL1AS1TO-E-QG-221-STD
Brand:Swissbit
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






