Manufacturer No:MTA18ASF2G72PDZ-2G9E1
Manufacturer:Micron Technology
Type:Memory Modules
Description:Memory Modules DDR4 16GB RDIMM
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Micron Technology |
| Product Category: | Memory Modules |
| RoHS: | Details |
| Product: | RDIMM |
| Memory Size: | 16 GB |
| Memory Type: | DDR4 |
| Speed: | 2933 MT/s |
| Operating Supply Voltage: | 1.2 V |
| Maximum Operating Temperature: | + 95 C |
| Number of Pins: | 288 Pin |
| Brand: | Micron |
| Dimensions: | 133.48 mm x 31.4 mm x 3.9 mm |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Packaging: | Tray |
| Product Type: | Memory Modules |
| Series: | MTA18ASF |
| other: | 100 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Unit Weight: | 1.805806 oz |
HOT
SDIT/8GB
Brand:Kingston

SDSDQED-016G-XI
Brand:SanDisk
SG9CF4GHYDAI
Brand:SMART Modular Technologies

SDSDQAF3-008G-I
Brand:SanDisk

SDSDQAE-064G
Brand:SanDisk

MTSD128AKC7MS-1WT
Brand:Micron

SQR-SD3I-4G1K6SNLB
Brand:Advantech

MTC16C2085S1UC48BA1
Brand:Micron

SDSDAG3-016G-XA
Brand:SanDisk

SDSDQAD-032G
Brand:SanDisk
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






