Manufacturer No:SDSDQED-032G-XI
Manufacturer:SanDisk
Type:Memory Cards
Description:Memory Cards 32GB High Endurance SLC MicroSD -40+85C
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | SanDisk |
| Product Category: | Memory Cards |
| RoHS: | Details |
| Series: | SDSDQED |
| Product: | MicroSD Cards |
| NAND Flash Technology: | SLC |
| Memory Size: | 32 GB |
| Sustained Write: | 50 MB/s |
| Sustained Read: | 90 MB/s |
| Interface Type: | UHS-I |
| Operating Supply Voltage: | 2.7 V to 3.6 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Dimensions: | 15 mm x 11 mm x 1 mm |
| Brand: | SanDisk |
| Product Type: | Memory Cards |
| other: | 120 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Unit Weight: | 0.434810 oz |
HOT
SDSDAF3-016G-XI
Brand:SanDisk
SQR-SD1M-1G333MNJB
Brand:Advantech

SDCIT2/64GB
Brand:Kingston

SDIT/32GB
Brand:Kingston

MTA18ASF2G72PDZ-2G9E1
Brand:Micron

AA2.255JGA.003EM
Brand:Apacer

SDCIT2/8GB
Brand:Kingston

SDSDQED-032G-XI
Brand:SanDisk

DESDM-C12S06GE1SL
Brand:Innodisk

SDSDQAF4-016G-I
Brand:SanDisk
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






