Manufacturer No:5535655-1
Manufacturer:TE Connectivity
Type:Memory Card Connectors
Description:Memory Card Connectors PCMCIA HDR 068P T/H
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | Memory Card Connectors |
| RoHS: | Details |
| Product: | Headers |
| Card Type: | PCMCIA |
| Type: | - |
| Number of Contacts: | 68 Contact |
| Number of Rows: | 2 Row |
| Pitch: | 1.27 mm |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Current Rating: | 7 A |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Contact Plating: | Gold |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | TE Connectivity / AMP |
| Product Type: | Memory Card Connectors |
| other: | 20 |
| Subcategory: | Memory Connectors & Sockets |
| Unit Weight: | 0.298418 oz |
HOT
MEM2075-00-140-01-A
Brand:GCT
DM3AT-SF-PEJM5(41)
Brand:Hirose Connector

1717254-4
Brand:TE Connectivity

503500-0991
Brand:Molex

1473150-4
Brand:TE Connectivity

78443-1001
Brand:Molex

DM1AA-SF-PEJ(82)
Brand:Hirose Connector

5822134-3
Brand:TE Connectivity

MEM2085-00-115-00-A
Brand:GCT

10161033-002RHLF
Brand:Amphenol FCI
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






