Manufacturer No:10033853-052ASLF
Manufacturer:Amphenol
Type:DIMM Connectors
Description:DIMM Connectors SO-DIMM
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Amphenol |
| Product Category: | DIMM Connectors |
| RoHS: | Details |
| Product: | SODIMM |
| Type: | DDR2 |
| Number of Positions: | 200 Position |
| Pitch: | 0.6 mm |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Contact Plating: | Gold |
| Current Rating: | 500 mA |
| Brand: | Amphenol FCI |
| Contact Material: | Copper Alloy |
| Housing Material: | Liquid Crystal Polymer (LCP) |
| Insulation Resistance: | 100 MOhms |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Packaging: | Tray |
| Product Type: | DIMM Connectors |
| other: | 700 |
| Subcategory: | Memory Connectors & Sockets |
| Voltage Rating: | 50 V |
| Unit Weight: | 0.594778 oz |
HOT
DM3AT-SF-PEJM5(40)
Brand:Hirose Connector

78443-1001
Brand:Molex

47553-1001
Brand:Molex

SIM2070-6-1-30-00-A
Brand:GCT

DM3AT-SF-PEJM5(42)
Brand:Hirose Connector

1-2355627-1
Brand:TE Connectivity

10145891-0320J13LF
Brand:Amphenol FCI

10102166A812A
Brand:Amphenol Commercial Products

693043020611
Brand:Wurth Elektronik

C702 10M008 018 2
Brand:Amphenol Tuchel
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






