Manufacturer No:C707 10M006 049 2A
Manufacturer:Amphenol
Type:Memory Card Connectors
Description:Memory Card Connectors sim block/2.8H/2PP
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Amphenol |
| Product Category: | Memory Card Connectors |
| RoHS: | Details |
| Product: | Card Connectors |
| Card Type: | SIM |
| Type: | - |
| Number of Contacts: | 2 Contact |
| Number of Rows: | 2 Row |
| Pitch: | - |
| Termination Style: | Solder |
| Current Rating: | 2.5 A |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Contact Plating: | Tin |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | Amphenol MCP |
| Color: | Black |
| Height: | 2.5 mm |
| Housing Material: | Thermoplastic (TP) |
| Product Type: | Memory Card Connectors |
| Row Spacing: | - |
| other: | 800 |
| Subcategory: | Memory Connectors & Sockets |
| Part # Aliases: | SMB-A115B-A00 |
| Unit Weight: | 0.051354 oz |
HOT
10033853-052ASLF
Brand:Amphenol FCI

2199155-1
Brand:TE Connectivity / AMP

47553-0001
Brand:Molex
10157591-002RHLF
Brand:Amphenol FCI

1717468-4
Brand:TE Connectivity / AMP

SIM8051-6-0-14-01-A
Brand:GCT

10033854-052FSLF
Brand:Amphenol FCI
DM3D-SF(41)
Brand:Hirose Connector

SIM8051-6-0-14-00-A
Brand:GCT

009162006301150
Brand:KYOCERA AVX
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






