Manufacturer No:315610050500871+
Manufacturer:KYOCERA AVX
Type:Memory Card Connectors
Description:Memory Card Connectors COMPACT FLASH CARD
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | KYOCERA AVX |
| Product Category: | Memory Card Connectors |
| RoHS: | Details |
| Product: | Card Connectors |
| Card Type: | CompactFlash |
| Type: | I |
| Number of Contacts: | 50 Contact |
| Number of Rows: | 2 Row |
| Pitch: | 1.27 mm |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Current Rating: | 500 mA |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Contact Plating: | Gold |
| Packaging: | Waffle |
| Brand: | KYOCERA AVX |
| Mounting Type: | Standard |
| Product Type: | Memory Card Connectors |
| Series: | 5610 |
| other: | 400 |
| Subcategory: | Memory Connectors & Sockets |
| Voltage Rating: | 5 V |
| Unit Weight: | 0.268544 oz |
HOT
DM3AT-SF-PEJM5
Brand:Hirose Connector

SIM4065-8-1-15-00-A
Brand:GCT

7312P0225A13LF
Brand:Amphenol FCI

DM3AT-SF-PEJM5(40)
Brand:Hirose Connector

DDR504112805K
Brand:Amphenol FCI

1565917-4
Brand:TE Connectivity

DDR504112001K
Brand:Amphenol FCI

C707 10M006 512 2A
Brand:Amphenol MCP
10157591-002RHLF
Brand:Amphenol FCI

1-2379513-1
Brand:TE Connectivity
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






