Manufacturer No:1717254-4
Manufacturer:TE Connectivity
Type:DIMM Connectors
Description:DIMM Connectors EMBOS ASSY DDR2 5.2H SODIMM SOCKET 200P
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | DIMM Connectors |
| RoHS: | Details |
| Product: | SODIMM |
| Type: | DDR2 |
| Number of Positions: | 200 Position |
| Pitch: | 0.6 mm |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Mounting Angle: | Right |
| Contact Plating: | Gold |
| Brand: | TE Connectivity |
| Contact Material: | Copper Alloy |
| Height: | 5.2 mm |
| Housing Material: | Thermoplastic (TP) |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Product Type: | DIMM Connectors |
| other: | 150 |
| Subcategory: | Memory Connectors & Sockets |
| Voltage Rating: | 1.8 V |
| Unit Weight: | 0.162154 oz |
HOT
KIT-SODIMM-1X16GB/01
Brand:UDOO

2379513-1
Brand:TE Connectivity
SCE2MSDB76A121SN
Brand:Amphenol LTD

10145891-0320J13LF
Brand:Amphenol FCI

1-2355626-1
Brand:TE Connectivity

390113-1
Brand:TE Connectivity / AMP
DM3D-SF(41)
Brand:Hirose Connector
SCE2MSDZN76A121SN
Brand:Amphenol LTD

47603-0001
Brand:Molex

47219-2001
Brand:Molex
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






