Manufacturer No:2-2013289-1
Manufacturer:TE Connectivity
Type:DIMM Connectors
Description:DIMM Connectors EMBOSS TAPE DDR3 204P 5.2H STD
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | DIMM Connectors |
| RoHS: | Details |
| Product: | SODIMM |
| Type: | DDR3 |
| Number of Positions: | 204 Position |
| Pitch: | 0.6 mm |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Mounting Angle: | Right |
| Contact Plating: | Gold |
| Brand: | TE Connectivity |
| Contact Material: | Copper Alloy |
| Height: | 5.2 mm |
| Housing Material: | Thermoplastic (TP) |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Product Type: | DIMM Connectors |
| other: | 200 |
| Subcategory: | Memory Connectors & Sockets |
| Unit Weight: | 0.154077 oz |
HOT104239-1430
Brand:Molex

2309411-5
Brand:TE Connectivity

2174803-2
Brand:TE Connectivity
39050851280051101
Brand:Amphenol LTD

SIM7100-6-1-15-00-A
Brand:GCT

DM1AA-SF-PEJ(82)
Brand:Hirose Connector

47219-2001
Brand:Molex
DM3AT-SF-PEJM5(41)
Brand:Hirose Connector

10160554-004THLF
Brand:Amphenol FCI

1473005-4
Brand:TE Connectivity
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






