Manufacturer No:10161036-002RHLF
Manufacturer:Amphenol
Type:DIMM Connectors
Description:DIMM Connectors DDR5 SODIMMStorage and Server ConnectorRight Angle Surface Mount262 Position 0.5mm Pitch5.2mm Height Reverse 10in Gold Plating
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Amphenol |
| Product Category: | DIMM Connectors |
| RoHS: | Details |
| Product: | SODIMM |
| Type: | DDR5 |
| Number of Positions: | 262 Position |
| Pitch: | 0.5 mm |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Mounting Angle: | Right Angle |
| Contact Plating: | Gold |
| Current Rating: | 500 mA |
| Brand: | Amphenol FCI |
| Contact Material: | Copper Alloy |
| Height: | 5.2 mm |
| Housing Material: | Liquid Crystal Polymer (LCP) |
| Length: | 78 mm |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Packaging: | Reel |
| Product Type: | DIMM Connectors |
| other: | 270 |
| Subcategory: | Memory Connectors & Sockets |
HOT
SIM2070-6-1-30-00-A
Brand:GCT

8-2355626-1
Brand:TE Connectivity
3905085128005
Brand:Amphenol LTD

KP15B-6S-SF(800)
Brand:Hirose Connector

SIM5060-6-0-26-00-A
Brand:GCT

502774-0891
Brand:Molex

C707 10M006 512 2A
Brand:Amphenol MCP

315610050500871+
Brand:KYOCERA AVX

DM3CS-SF
Brand:Hirose Connector

2199155-1
Brand:TE Connectivity / AMP
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






