Manufacturer No:5145299-1
Manufacturer:TE Connectivity
Type:Memory Card Connectors
Description:Memory Card Connectors SIM/SAM RECPT 6 POS SMT
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | Memory Card Connectors |
| RoHS: | Details |
| Product: | Card Connectors |
| Card Type: | SIM |
| Type: | - |
| Number of Contacts: | 6 Contact |
| Number of Rows: | 2 Row |
| Pitch: | 2.54 mm |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Current Rating: | 200 mA |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Contact Plating: | Gold |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | TE Connectivity |
| Contact Material: | Phosphor Bronze |
| Product Type: | Memory Card Connectors |
| other: | 500 |
| Subcategory: | Memory Connectors & Sockets |
| Unit Weight: | 0.071959 oz |
HOTDM3D-SF(41)
Brand:Hirose Connector

G85D1171012HHR
Brand:Amphenol Commercial Products

2174803-2
Brand:TE Connectivity

440360-2
Brand:TE Connectivity

7111S2015X02LF
Brand:Amphenol FCI

2-2013289-1
Brand:TE Connectivity

6-2355644-4
Brand:TE Connectivity

C707 10M006 512 2A
Brand:Amphenol MCP
DDR506117001H
Brand:Amphenol FCI

DDR504111002KQ
Brand:Amphenol FCI
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






