Manufacturer No:AS5048B-HTSP-500
Manufacturer:ams OSRAM
Type:Hall Effect / Magnetic Sensors
Description:Board Mount Hall Effect / Magnetic Sensors 14-bit rotary position sensor
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | ams OSRAM |
| Product Category: | Board Mount Hall Effect / Magnetic Sensors |
| RoHS: | Details |
| Type: | Angular Position Sensor |
| Operating Supply Current: | 15 mA |
| Maximum Output Current: | 4 mA |
| Operating Point Min/Max: | 30 mT to 70 mT |
| Release Point Min/Max (Brp): | - |
| Operating Supply Voltage: | 4.5 V to 5.5 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | TSSOP-14 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | ams OSRAM |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product: | Magnetic Encoders |
| Product Type: | Hall Effect / Magnetic Sensors |
| Resolution: | 14 bit |
| other: | 500 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 5.5 V |
| Supply Voltage - Min: | 4.5 V |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Part # Aliases: | Q65114A0752 |
| Unit Weight: | 0.100919 oz |
HOT
MHA100KN
Brand:MEMSIC

DRV5032DULPG
Brand:Texas Instruments

ACS70311LOKATN-005B5-C
Brand:Allegro MicroSystems

TMAG5328A1DQDBVR
Brand:Texas Instruments

DRV5057Z3QDBZR
Brand:Texas Instruments

TLE4913HTSA1
Brand:Infineon Technologies

MLX92352LVA-BAB-000-SP
Brand:Melexis

MMC5603NJ
Brand:MEMSIC

A31315LLUBTR-XY-S-AR-10
Brand:Allegro MicroSystems

TLE4906KHTSA1
Brand:Infineon Technologies
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






