Manufacturer No:A31010SEHALT-10
Manufacturer:Allegro MicroSystems
Type:Hall Effect / Magnetic Sensors
Description:Board Mount Hall Effect / Magnetic Sensors Linear Hall-Effect Sensor IC to Optimize Sensing Speed and Power Consumption
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Allegro MicroSystems |
| Product Category: | Board Mount Hall Effect / Magnetic Sensors |
| RoHS: | Details |
| Type: | Unidirectional Linear Hall-Effect Sensor |
| Operating Supply Current: | 3.2 mA |
| Maximum Output Current: | - |
| Operating Point Min/Max: | - |
| Release Point Min/Max (Brp): | - |
| Operating Supply Voltage: | 3 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | DFN-6 |
| Series: | A31010 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Allegro MicroSystems |
| Product: | Linear Hall Effect Sensors |
| Product Type: | Hall Effect / Magnetic Sensors |
| Sensitivity: | 10 mV/G |
| other: | 6000 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 3.5 V |
| Supply Voltage - Min: | 2.5 V |
| Termination Style: | Solder Pad |
HOT
TMAG5115B1CQDBZR
Brand:Texas Instruments

AS5304A TSSOP20 LF T&RDP
Brand:ams OSRAM

DRV5032FADBZR
Brand:Texas Instruments

AH3582-SA-7
Brand:Diodes Incorporated

AS5600-ASOT
Brand:ams OSRAM

TMAG5111C4AQDBVT
Brand:Texas Instruments

TMAG5328A1DQDBVR
Brand:Texas Instruments

DRV5057Z4QDBZR
Brand:Texas Instruments

TMAG5231H1DQDBZR
Brand:Texas Instruments

TMAG5170A1QDGKR
Brand:Texas Instruments
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






