Manufacturer No:ADAF1080BCPZ
Manufacturer:Analog Devices Inc.
Type:Hall Effect / Magnetic Sensors
Description:Board Mount Hall Effect / Magnetic Sensors 8mT field sensor 100kHz BW
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| Product Category: | Board Mount Hall Effect / Magnetic Sensors |
| RoHS: | Details |
| Type: | AMR Magnetic Field Sensor |
| Operating Supply Current: | 6.5 mA |
| Operating Point Min/Max: | 8 mT |
| Operating Supply Voltage: | 4.5 V to 5.5 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | LFCSP-20 |
| Series: | ADAF1080 |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Analog Devices |
| Output Type: | Wheatstone Bridge |
| Output Voltage: | 1.8 V |
| Product: | Magnetic Encoders |
| Product Type: | Hall Effect / Magnetic Sensors |
| other: | 490 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 5.5 V |
| Supply Voltage - Min: | 4.5 V |
| Termination Style: | SMD/SMT |
HOT
TMAG5231H1DQDBZR
Brand:Texas Instruments

AH1806-W-7
Brand:Diodes Incorporated

AH1381-SA-7
Brand:Diodes Incorporated

DRV5032AJLPGM
Brand:Texas Instruments

AH49FQ-W-7
Brand:Diodes Incorporated

CT8132SK-IS3
Brand:Crocus
TMAG5115A1CQDBZR
Brand:Texas Instruments

MA780GQ-Z
Brand:Monolithic Power Systems (MPS)

TMAG5170A1QDGKT
Brand:Texas Instruments

A31315LLUBTR-XY-S-AR-10
Brand:Allegro MicroSystems
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






