Manufacturer No:SI7201-B-09-IBR
Manufacturer:Silicon Laboratories
Type:Hall Effect / Magnetic Sensors
Description:Board Mount Hall Effect / Magnetic Sensors Hall effect magnetic sensor with omnipolar switch
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Silicon Laboratories |
| Product Category: | Board Mount Hall Effect / Magnetic Sensors |
| RoHS: | Details |
| Type: | Low Voltage |
| Operating Supply Current: | 6.8 mA |
| Maximum Output Current: | - |
| Operating Point Min/Max: | 2.3 mT |
| Release Point Min/Max (Brp): | 0.8 mT |
| Operating Supply Voltage: | 1.71 V to 5.5 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Mounting Style: | Through Hole |
| Package / Case: | TO-92-3 |
| Series: | Si720x |
| Packaging: | Ammo Pack |
| Brand: | Silicon Labs |
| Output Type: | Omnipolar Switch |
| Product: | Hall Effect Latches / Switches |
| Product Type: | Hall Effect / Magnetic Sensors |
| Resolution: | 13 bit |
| other: | 3000 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 5.5 V |
| Supply Voltage - Min: | 1.71 V |
| Unit Weight: | 0.053871 oz |
HOTMA330GQ-Z
Brand:Monolithic Power Systems (MPS)

TMAG5110A2AQDBVRQ1
Brand:Texas Instruments

AD22151YRZ
Brand:Analog Devices

SS360ST
Brand:Honeywell

ALS31001LUAATN
Brand:Allegro MicroSystems

TLE5009 E2010
Brand:Infineon Technologies

55505-00-02-A
Brand:Littelfuse

APS12212LLHALT
Brand:Allegro MicroSystems

TLE4913
Brand:Infineon Technologies

AH49FQ-W-7
Brand:Diodes Incorporated
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






