Manufacturer No:TLE4906KHTSA1
Manufacturer:Infineon
Type:Hall Effect / Magnetic Sensors
Description:Board Mount Hall Effect / Magnetic Sensors High Precision Hall Effect Switch
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Infineon |
| Product Category: | Board Mount Hall Effect / Magnetic Sensors |
| RoHS: | Details |
| Type: | High Precision |
| Operating Supply Current: | 4 mA |
| Maximum Output Current: | 20 mA |
| Operating Point Min/Max: | 6.5 mT to 13.5 mT |
| Release Point Min/Max (Brp): | 5 mT to 12 mT |
| Operating Supply Voltage: | 2.7 V to 18 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | SC59-3 |
| Qualification: | AEC-Q100 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Infineon Technologies |
| Output Voltage: | 18 V |
| Product: | Hall Effect Switches |
| Product Type: | Hall Effect / Magnetic Sensors |
| other: | 3000 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 18 V |
| Supply Voltage - Min: | 2.7 V |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Part # Aliases: | TLE4906K SP000475028 |
| Unit Weight: | 0.000490 oz |
HOTMA732GQ-Z
Brand:Monolithic Power Systems (MPS)

A31010SEHALT-4
Brand:Allegro MicroSystems

TMAG5123C1CQDBZR
Brand:Texas Instruments

TMAG5115B1CQDBZR
Brand:Texas Instruments

TMAG5231C1GQDBZR
Brand:Texas Instruments

APS12202LLHALT
Brand:Allegro MicroSystems

TMAG5273A2QDBVR
Brand:Texas Instruments

AH1806-W-7
Brand:Diodes Incorporated
TMAG5115A1CQDBZR
Brand:Texas Instruments

TMAG5231A2DQDBZR
Brand:Texas Instruments
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






