Manufacturer No:10139
Manufacturer:Carclo
Type:LED Lenses
Description:LED Lighting Lenses Optic 20mm
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Carclo |
| Product Category: | LED Lighting Lenses |
| RoHS: | Details |
| Product Type: | LED Lenses |
| Type: | Lens |
| For Use With: | Cree Nichia Seoul LedEngin Luminus Oslon Avago |
| Diameter: | 20 mm |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Carclo Technical Plastics |
| Height: | 9.9 mm |
| Shape: | Round |
| other: | 48 |
| Subcategory: | LED Lighting |
| Termination Style: | Press Fit |
| Unit Weight: | 0.274414 oz |
HOT
FA10661_LXP-RS
Brand:Ledil
OP520
Brand:Dialight
C18074_LINDA-10-M
Brand:Ledil

C18568_AMY-110-M
Brand:Ledil
C18076_LINDA-10-ZT25
Brand:Ledil

2328823-2
Brand:TE Connectivity
C18078_LINDA-10-UP
Brand:Ledil

FP18200_LISA3-M-CLIP16
Brand:Ledil

C18424_ADELIA-70-M
Brand:Ledil

C16819_ELISE-110-S
Brand:Ledil
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






