Manufacturer No:L1RX-4080000000000
Manufacturer:Lumileds
Type:LED - High Power
Description:High Power LEDs - White White 4000 K 80-CRI LUXEON Rubix
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Lumileds |
| Product Category: | High Power LEDs - White |
| RoHS: | Details |
| Product: | White LEDs |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | SMD-2 |
| Illumination Color: | Neutral White |
| Wavelength/Color Temperature: | 4000 K |
| Luminous Intensity: | - |
| Luminous Flux/Radiant Flux: | - |
| Color Rendering Index - CRI: | 80 |
| Viewing Angle: | 125 deg |
| If - Forward Current: | 1.5 A |
| Vf - Forward Voltage: | 3.16 V |
| Power Rating: | 4.74 W |
| Length: | 1.4 mm |
| Width: | 1.4 mm |
| Height: | 0.78 mm |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
| Lens Color: | Colorless |
| Lens Dimensions: | 1 mm x 1 mm |
| Lens Shape: | Square |
| Lens Transparency: | Water Clear |
| Series: | LUXEON Rubix |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Lumileds |
| Product Type: | LED - High Power |
| other: | 1000 |
| Subcategory: | LEDs |
HOT
GW CSSRM3.HW-VOAQ-H1H2-1
Brand:ams OSRAM

LZ4-00UBH0-00U8
Brand:ams OSRAM
GW CS8PM1.EM-LSLU-XX55-1
Brand:ams OSRAM

L170-5770703600000
Brand:Lumileds

QLS6C-FKW-CY2Y4F093
Brand:Cree LED

XPPAWT-H0-0000-000BU30E7
Brand:Cree LED

L170-3070703600000
Brand:Lumileds

L1RX-6580000000000
Brand:Lumileds
XPGEWT-02-0000-00000UG5E
Brand:Cree LED

150141BS66130
Brand:Wurth Elektronik
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






