Manufacturer No:L1HX-57902D0000000
Manufacturer:Lumileds
Type:LED - High Power
Description:High Power LEDs - White White 5700 K 90-CRI LUXEON HL2X
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Lumileds |
| Product Category: | High Power LEDs - White |
| RoHS: | Details |
| Product: | White LEDs |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | 1414 (3535 metric) |
| Wavelength/Color Temperature: | 5700 K |
| Luminous Flux/Radiant Flux: | 272 lm |
| Color Rendering Index - CRI: | 90 |
| Viewing Angle: | 120 deg |
| If - Forward Current: | 700 mA |
| Vf - Forward Voltage: | 2.8 V |
| Length: | 3.45 mm |
| Width: | 3.45 mm |
| Height: | 2.265 mm |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 135 C |
| Lens Color: | Colorless |
| Lens Dimensions: | 3.15 mm |
| Lens Shape: | Dome |
| Lens Transparency: | Water Clear |
| Series: | LUXEON HL2X |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Lumileds |
| Product Type: | LED - High Power |
| other: | 800 |
| Subcategory: | LEDs |
HOT
GW CSSRM3.PM-N7P1-A131-1
Brand:ams OSRAM

SMLP14ECNWT86
Brand:ROHM Semiconductor

L2C6-30902L06A1300
Brand:Lumileds

CMB1510-R108-00PF0U0A40G
Brand:Cree LED

KR DMLQ32.23-6J5L-26-J3T3
Brand:ams OSRAM
XPGEWT-02-0000-00000UG5E
Brand:Cree LED

LZ4-00UBH0-00U8
Brand:ams OSRAM

L1HX-50802D0000000
Brand:Lumileds

GW CSSRM3.EM-N1N4-XX58-1
Brand:ams OSRAM

GW CSSRM3.PM-N6N9-XX56-1
Brand:ams OSRAM
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






