Manufacturer No:XPGEWT-01-0000-000000RE2
Manufacturer:Cree LED
Type:LED - High Power
Description:High Power LEDs - White
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Cree LED |
| Product Category: | High Power LEDs - White |
| RoHS: | Details |
| Product: | White LEDs |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | 1414 (3535 Metric) |
| Illumination Color: | Cool White |
| Wavelength/Color Temperature: | 5700 K |
| Viewing Angle: | 120 deg |
| If - Forward Current: | 3 A |
| Vf - Forward Voltage: | 3.32 V |
| Length: | 3.45 mm |
| Width: | 3.45 mm |
| Height: | 2.26 mm |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
| Lens Dimensions: | 1.53 mm x 1.53 mm |
| Lens Shape: | Dome |
| Brand: | Cree LED |
| Product Type: | LED - High Power |
| Subcategory: | LEDs |
HOT
LERTDUWS2WN-KBLA-1+MBNA-F+AYAZ-P+NANB-CQ
Brand:ams OSRAM

L1RX-6570000000000
Brand:Lumileds

JB2835BWT-G-X001A0000-N0000001
Brand:Cree LED

KS DMLQ32.23-7J5L-68-M3W3
Brand:ams OSRAM

L1HX-57802D0000000
Brand:Lumileds

GW CSSRM3.HW-VOAQ-H1H2-1
Brand:ams OSRAM

150141BS66130
Brand:Wurth Elektronik

L1HX-65702D0000000
Brand:Lumileds

L170-5070703600000
Brand:Lumileds

KY DMLS31.FY-Z6L6-5F-8E8G
Brand:ams OSRAM
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






