Manufacturer No:KD1250B1/4
Manufacturer:TE Connectivity
Type:Knobs & Dials
Description:Knobs & Dials BLK AL 1.25" IND LN
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | Knobs & Dials |
| RoHS: | Details |
| Product: | Knobs |
| Type: | Cylindrical Knob |
| Shaft Diameter: | 1/4 in |
| Outside Diameter: | 32 mm |
| Height: | 19 mm |
| Material: | Aluminum |
| Design: | Knurled Diamond |
| Color: | Black |
| Indicator Style: | Line on Side |
| Series: | KD |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | TE Connectivity / Alcoswitch |
| Indicator Color: | White |
| Product Type: | Knobs & Dials |
| other: | 25 |
| Subcategory: | Knobs & Dials |
| Part # Aliases: | 6-1437621-9 |
| Unit Weight: | 1.202384 oz |
HOT
5116 (GREY)
Brand:Amphenol Piher

KN900A1/4
Brand:TE Connectivity / P&B

KN700B1/4
Brand:TE Connectivity / Alcoswitch

18B11B010
Brand:Vishay

PKES140B1/4
Brand:TE Connectivity / P&B

PK50B1/4
Brand:TE Connectivity / P&B

KN900B1/4
Brand:TE Connectivity / Alcoswitch

H-22-6A-B
Brand:Bourns

PKJT70B1/4
Brand:TE Connectivity / P&B

PKG50B1/4
Brand:TE Connectivity / Alcoswitch
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






