Manufacturer No:PKS1105B101/4
Manufacturer:TE Connectivity
Type:Knobs & Dials
Description:Knobs & Dials KNOB STR KNURL W/ 0-9 NUMERALS
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | Knobs & Dials |
| RoHS: | Details |
| Product: | Knobs |
| Type: | Cylindrical Knob with Skirt |
| Shaft Diameter: | 1/4 in |
| Outside Diameter: | 30 mm |
| Height: | 17 mm |
| Material: | Plastic with Aluminum Skirt |
| Design: | Knurled Straight |
| Color: | Black Silver |
| Indicator Style: | Numbers on Skirt |
| Series: | PKS |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | TE Connectivity / P&B |
| Features: | Top spun aluminum inlay |
| Indicator Color: | Black |
| Product Type: | Knobs & Dials |
| other: | 25 |
| Subcategory: | Knobs & Dials |
| Part # Aliases: | 9-1437624-6 |
| Unit Weight: | 0.263990 oz |
HOT430211B1/4
Brand:Apem
420061B18
Brand:Apem

PKA50B1/8
Brand:TE Connectivity / P&B

PKES90B1/4
Brand:TE Connectivity / P&B

KAS500B1/8
Brand:TE Connectivity / AMP

PKS1105B101/4
Brand:TE Connectivity / P&B

PKS90B101/4
Brand:TE Connectivity / Alcoswitch

KLN500B1/8
Brand:TE Connectivity / Alcoswitch

JPEPL5055IN
Brand:Amphenol Piher

PKJT70B1/4
Brand:TE Connectivity / P&B
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






