Manufacturer No:H-46-6A
Manufacturer:Bourns
Type:Knobs & Dials
Description:Knobs & Dials 46mm Body 1/4"Shaft
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Bourns |
| Product Category: | Knobs & Dials |
| RoHS: | Details |
| Product: | Dials |
| Type: | Turns-Counting Dial |
| Shaft Diameter: | 1/4 in |
| Outside Diameter: | 46 mm |
| Height: | 25.4 mm |
| Design: | Concentric with Brake |
| Indicator Style: | Numbers 20-Turn |
| Series: | H-46 |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Bourns |
| Features: | Turns-Counting Dial |
| Product Type: | Knobs & Dials |
| other: | 10 |
| Subcategory: | Knobs & Dials |
| Unit Weight: | 2.574999 oz |
HOT
H-516-3A
Brand:Bourns

JPEPL5012IN
Brand:Amphenol Piher

KN701A1/4
Brand:TE Connectivity / AMP

21A11B10
Brand:Vishay / Spectrol

PKA50B1/8
Brand:TE Connectivity / P&B

PKG50B1/4
Brand:TE Connectivity / Alcoswitch

KN1250B1/4
Brand:TE Connectivity / Alcoswitch

PKS90B101/4
Brand:TE Connectivity / Alcoswitch

5210NE
Brand:Amphenol Piher

PKS1104B1/4
Brand:TE Connectivity / P&B
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






